Bu Blogda Ara

26 Ekim 2010 Salı

Kariyer Danışmanlık Firmaları

Kariyer Danışmalık firmaları kadar lüzumsuz şirketler yoktur. Neden diye soranlara aşağıdaki yazıyı okutuyorum. Buyrun siz de okuyun, İ.K., İ.K. olalı böyle zulüm görmemiştir.

Firmanın adı; ADECCO, levent sanayi mah. olan binasında 2008 ekim aylarında yaşanan bir

O dönemde yeni mezun olmuştum, boşta kalmayayım kriz dönemini kapağı bir yere atarak bir-iki sene tecrübe kazanmak ve sonra "mutlaka ayrılma" maksadıyla garanti bankasının açmış olduğu "gişe asistanlığı" pozisyonuna başvurmuştum. O dönemde bankanın yetkili işe alım firması ADECCO tarafından davet edildim. Akşam 4 sularıydı, leventteki binaya gittim, beni birebir mülakata çağırdıklarını düşündüm yaklaşık 50 kişinin sıkış tepiş oturtulduğu bir sınıfa götürüldüm. Meğer sınav ve mülakat aynı anda yapılacakmış orada öğrendim. Neyse sıkış tepiş oturulduğumuz gayet havasız bir sınıf içinde arka arkaya 3 farklı yazılı sınav(test) olduk. Her bir test sonucu hemen değerlendirilip sınıf mevcudu yarıya indiriliyor ismi okunan sınıfta kalıyor, geri kalanına ise, teşekkür edilip gönderiliyorlardı. Yeni mezun olduğumdan mıdır nedir, hayatımda bu kadar acımasızlık görmemiştim. Hadi ben pek sallamıodum bu pozisyonu ama oraya gerçekten ihtiyacı olan insanlar mutlaka gelmiş olmalıydı.

Neyse devam edeyim,,

Her yazılı sınavda mevcut yarı yarıya indiriliyordu, o kadar da önemli sınavda deildi aslında kişilik testi, genel-kültür vardı sanırım bir de dikkat testi>> 120 sorudan oluşan 5 dk da çözmeniz istenen birşeydi. Yanyana yazılmış 15-20 haneli sayıların benzer olanları bulmanız isteniyordu. Her sınavdan sonra mevcut 50 - 25 - 10 kişiye indirildi. Sonra toplu mülakat yapılacağı söylendi. Şuan tam hatırlamıyorum ama bir konu verdiler ve tartışmamızı istediler. Tartıştık, konuştuk.. 5 dk sonra geldiler ve ismini okuduklarımız kalsın diğerlerine teşekkür ederiz dediler. 5 kişiyi daha elemişlerdi ve sınıfta 5 kişi kaldık. Daha sonra bir konu daha verdiler ve tekrar bu konu hakkında tartıştık fikirlerimizi ortaya koyduk(tam hatırlamıyorum konuyu). Tüm bunlardan sonra aramızdan 2 kişiyi daha yolladılar. Kala kala 3 kişi kaldık.

Tüm bunlar 1 buçuk saat içinde gerçekleşti. Daha sonra üçümüzü bire bir mülakata aldılar. Diğer 2 kızla görüştüler ve beni en son aldılar. Diğer kızlarla ne konuştular bilmiyorum ama beni en son aldıklarından muhabbet baya sohbet havasında geçti. Mülakatın gayet olumlu olduğunu söylediler. Hatta hangi şubede çalışacağım dahi söylendi. Ama sonuçların burdan garanti bankasına yollanacağını, onlardan cvp geldikten sonra benle irtibata geçileceğini söylediler.

Sonuç sizce ne olmuş olabilir.???? Gören de bankaya haybeden bi gişe görevlisi değilde nasa'ya astronot alıolar zannedecek:):)

Onlar bana dönene kadar ben başka bir bankadan teklif aldım. Hani şu ülke batar ama o banka batmaz denen bankada, sanırım anlamışsınızdır reklam yapmaya gerek yok:):)

Bu arada ben bu bankaya girdikten sonra ADECCO'dan bir mail aldım,

Okuyunca afedersiniz ama "YUH BE ! " demeyen olursa beri gelsin:)

Aynen aktarıyorum..........

Adecco Danışmanlık Firması tarafından Garanti Bankası adına yürütülen Gişe Asistanlığı pozisyonu için gerçekleştirdiğiniz sınav ve mülakat süreci neticesinde; Garanti Bankası ile mülakat gerçekleştirilmek üzere havuza alınmıştınız.

Garanti Bankası, işe alım sınav ve mülakat süreçlerinde değişiklik yapmıştır. Sınav aşamalarından olan Genel Yetenek ve Dikkat testleri yenilenmiştir. Gerçekleştirilen bu farklılık sebebi ile; mevcut statünüz geçerli olmayacaktır.

Garanti Bankası'nda değerlendirilebilmeniz için; www.garanti.com.tr/garantilikariyer adresinde yer alan "İş İlanları"nı takip ederek ilgilendiğiniz pozisyonlara başvuru yapmanız gerekecektir. Her türlü sorularınız için Adecco Danışmanlık Firması’ndan Danışman Gülçin Aykol ile iletişime geçebilirsiniz.

Gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür eder, kariyer arayışınızda başarılar dileriz.

Feyza Bayramoğlu

Phone : +90 (212) 283 77 50

Fax : +90 (212) 283 78 69

www.adecco.com.tr

This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the use of the individual or entity to whom they are addressed. It may contain legally privileged information, and may not be disclosed to anyone else. If you have received this email in error please notify feyza.bayramoglu@adecco.com and delete all copies from your system. Any opinion expressed in this email may be personal to the author, may not necessarily reflect the opinions of the Company or its affiliates.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ekonomik Takvim

Canlı Ekonomik Takvim Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır, lider finans portalı.